Bezpośredni
Co jest blogiem?

Zebcio 27.01.2021

Łazienka na Śląsku PRL

Polecane: bateria wannowa stojąca

Nowoczesny styl architektury wnętrz nie ogranicza się do abstrakcyjnych kształtów czy minimalistycznego stylu opartego na świetle i kolorze, ale obejmuje również kształty przypominające budynki industrialne i designerskie. Użycie tego stylu tworzy przestrzeń zarówno formalną, jak i nieformalną, dlatego wanny, toalety, kabiny toaletowe i podobne elementy wyposażenia często łączy się z modernistycznym designem.

Nowoczesne style w wannie

Nowoczesne wanny są z powodzeniem stosowane od tysięcy lat, ich historia sięga starożytnego Egiptu, w łaźniach, w których wlewa się wodę do studni, a balia jest ogrzewana piecami gazowymi. W czasie pokoju używano ich do krótkiej kąpieli. W czasach dyktatur i reżimów komunistycznych instalowano je tylko w łazienkach odpowiadających stanowi krajowych standardów higieny. W niektórych z tych budynków, w tym w łaźniach, elementy architektoniczne były pokryte mozaikami lub oświetlane czerwonymi lub żółtymi żarówkami.

Nowoczesne wanny

Dzisiejsze promienniki rurowe pozwalają na ekonomiczne i komfortowe użytkowanie naszej wanny, co jest doskonałym przykładem nowoczesności w stosunku do aktualnych potrzeb mieszkańców. Wanny można dezynfekować na trzy sposoby: wodą, promieniowaniem ultrafioletowym (UV) i np. Dwutlenkiem chloru.

Wanna to także miejsce na kabinę prysznicową, dzięki której w kilka minut można wziąć gorący prysznic, a bez marnowania prądu możemy skorzystać z natrysku w pojedynkę bez konieczności uzupełniania wody.

Wydajność nowoczesnych lamp pozwala wziąć prysznic w kilka minut i uniknąć marnowania energii elektrycznej. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych lamp UV nasze wanny zostały wyposażone w panele fotowoltaiczne, które zmniejszają zużycie energii elektrycznej.

Nowoczesne łazienki

O komforcie użytkowania wanny decyduje bogata oferta akcesoriów, jakie można znaleźć w kabinie. Ta grupa obejmuje:

  • schody
  • Drabiny
  • Lustra
  • Kabina z wanną
  • Wanny z prysznicem
  • Wanny z pralkami
  • Wanny z kompresami pod prysznic.

W nowoczesnych łazienkach można też zainstalować pralkę. W ten sposób oszczędzamy energię i pieniądze na niepotrzebnych wizytach u fryzjera. Dodatkowo instalacja pralki nie zmienia formy wanny, która pozostaje kabiną wannową, ponieważ nadal jest kabiną, więc można ją bez problemu przemieszczać po domu.

Nowoczesne kabiny prysznicowe mogą być montowane w formie kabin prysznicowych lub oddzielnych pomieszczeń prysznicowych. Istnieje również możliwość zamontowania osobnej kabiny umywalkowej do prania bielizny. Dodatkowo, chcąc zamontować kabinę umywalkową należy zaznaczyć, że wielkość i układ umywalki można dostosować do ilości umywalek w kabinie. Oczywiście taka instalacja nie zmienia formy kabiny wanny, ponieważ pozostaje ona kabiną wannową.

Planując wanny powinniśmy skupić się przede wszystkim na komforcie użytkowania wanny, a także na odpowiednim doborze akcesoriów prysznicowych i pralek. Szczególne znaczenie ma dobór pralki i jej parametry. Na podstawie niektórych modeli można zamówić pralkę umywalkową z głowicą w cyklu zamkniętym (np. Z maksymalnie 4 cyklami). Z drugiej strony modele z nieograniczonym cyklem pozwalają na ciągłe monitorowanie systemu wydajności prania i wilgotności.

Polecane: Oświetlenie sklep

Tagi: kabiny, wanny, kabiny prysznicowe wolnostojące, kabiny prysznicowe w castoramie, kabiny prysznicowe wyprzedaż,